איך בוחרים נעלי טרום הליכה?

לאחר חודשים ארוכים שבהם נשאנו את הילד ממקום למקום והתרגשנו כשהחל לזחול לראשונה, הוא מתחיל לסמן לנו שהרגע הגדול מתקרב והצעד הראשון עוד רגע מגיע. לצד מצלמת הווידאו שאתם וודאי מכינים מראש חשוב להכין גם את הילד. הוא כבר מתחיל לעמוד, כפות רגליו פוגשות את הקרקע ובשלב הזה חשוב שנבטיח לו יציבות רבה. נעלי טרום הליכה הן אחד הכלים החשובים ביותר עבור הילד, עוד מהשלב שבו הוא נאחז בריהוט סביבו כדי להתקדם. נעליים אלה, אשר מקדימות במעט את נעלי הצעד הראשון, הן יציבות יותר מגרביים כך שהן מונעות החלקה וגם מגנות על הילד מפני הרצפה הקרה, וזאת מבלי להפריע לייצוב הקרסול ולתנועת הרגל. השאלה העיקרית היא איך בוחרים נעליים נכונות?
 

תמיכה נכונה לרגל

אחד הנושאים החשובים ביותר בכל הקשור לבחירת נעלי טרום הליכה, הוא נושא היציבה של הרגל. נעליים טובות יספקו תמיכה אידאלית עד לגובה הקרסול והסוליה שלהן תהיה רכה. תוכלו לוודא זאת בקלות על ידי כיפוף הנעל ובדיקת הגמישות שלה. מומלץ להימנע מנעליים שאינן יציבות מספיק כמו כפכפים או נעלי קרוקס, למשל, שהם אולי נוחים לנו המבוגרים אבל אינם גמישים מספיק עבור הילד שעושה את צעדיו הראשונים. נעלי טרום הליכה יחזיקו את הרגל טוב יותר וכך ימנעו נפילות רבות. נעליים אחרות אפשר וכדאי לשמור להמשך הדרך, כאשר הילד יצעד בביטחון רב וביציבות מרבית, והכפכפים הקלילים יתאימו לו יותר.
 

בדיקת חלקה הפנימי של הנעל

בבואכם לבחור נעלי טרום הליכה זכרו שגם לילד שלכם מגיעה נוחות מרבית. כשאנחנו קונים נעליים לעצמנו אנחנו מקפידים למדוד אותן ולהתמקד – מעבר למראה החיצוני של הנעל – גם בנוחות שלה. פעלו באופן דומה גם כאשר אתם בוחרים נעליים לילד. מששו את חלקה הפנימי של הנעל, נסו לאתר נקודות שעשויות להיות נעימות פחות או שיש בהן כדי להפריע להליכה. אל תתפשרו ואל תבחרו נעליים שאינן נוחות מספיק. אם הילד עושה את צעדיו הראשונים בקיץ אתם יכולים גם לאפשר לו לצעוד בחופשיות כשהוא יחף והרצפה נעימה יותר, אבל נעלי טרום הליכה יעזרו לו להתייצב יותר בכל זאת. תנו לו להתנסות גם על משטחים שונים, רכים יותר או פחות, כמו מדרכה מצד אחד ודשא מן הצד השני. זה יעזור לו להתרגל להליכה, וכשהוא מצויד בנעליים טובות ויציבות הוא יעבור את התהליך בצורה טובה הרבה יותר.