לא משנה מאילו פציעות אתם מחלימים, אם תלמדו כיצד לזרז את תהליך ההחלמה תוכלו לחזור לרכב על הסוס מהר יותר, כלומר לשמור על הכוח ולחזור לשגרת אימונים במהרה. אנו כאן כדי לעזור לכם לחזור למסלול כמה שיותר מהר עם הטיפים הבאים.

מנוחה

שרירים פצועים זקוקים למנוחה כדי להחלים וכמה שיותר מנוחה הרי זה משובח. נסו להימנע משימוש בשרירים אם הדבר אפשרי, או לכל הפחות להימנע מהפעילות שהובילה לפציעה מלכתחילה. אם המנוחה לבדה לא עוזרת, תוכלו להיעזר במכשיר Tens, מוצר מומלץ לשימוש על ידי פיזיותרפיסטים ואורתופדים, ולו כל האישורים המחמירים.

מכשיר Tens

תוכלו להיעזר במכשיר Tens עבור כאבי שרירים בצוואר, בגב, בברכיים, עבור פציעות ספורט על סוגיהן ועבור מקרים נוספים מכיוון שמכשיר זה מתאים לשיכוך וטיפול במגוון רחב של כאבים. הוא פועל על ידי העברת זרמים חשמליים לאזור הכאוב דרך אלקטרודות המחוברות לגוף. בדרך זו המכשיר מסייע לגוף לפלוט אנדורפינים שידועים כמשככי כאב טבעיים. 

לפנות לייעוץ מקצועי

לעיתים פציעת שריר זקוקה למעט יותר ממנוחה או זרמים חשמליים ונחוצה התערבות כירורגית. במקרה זה כדאי במקביל לפנות לרופא מומחה בתחום כירורגיה אורתופדית, כדי שיבדוק אתכם ויאבחן את המקרה הפרטי שלכם על מנת להחליט על שיטת הטיפול הרצויה. כדאי מאוד שיהיה זה רופא טוב ומקצועי ששמו הולך לפניו: ככל שהוא יהיה מנוסה ומקצועי יותר כך יוכל להציע טיפול אפקטיבי שיזרז את תקופת ההחלמה.

מניעת נפיחות

חבישת האזור הפגוע על ידי תחבושת לחץ אלסטית תעזור למנוע נפיחות על ידי הפחת זרימת הדם לאזור. מלבד תחבושת אפשר למנוע מהנפיחות לבוא על ידי קרח, קירור האזור פועל על אותו עיקרון כמו חבישה ותורם להאטת זרימת הדם. כאשר משתמשים בקרח הזמן הוא גורם קריטי, טיפול זה יהיה יעיל יותר בפרק הזמן של 24 עד 48 שעות מרגע הפציעה. דרך נוספת למניעת נפיחות היא על ידי הרמה של הרגל למעלה.

פיזיותרפיה ומתיחת שרירים

כאשר כואבים לנו השרירים הדבר האחרון שאנו רוצים לעשות הוא למתוח אותם, אבל פעולה זו עוזרת לשיקום מהיר יותר. כמובן שכדאי לעשות פעולות מסוג אלו לאחר קבלת ייעוץ מרופא מומחה, או במהלך פגישות עם איש מקצוע מוסמך שיוכל לכוון אתכם לביצוע מתיחות באופן הנכון ביותר לפציעה ולגוף שלכם. 

ככל שתהיו יותר קשובים לגוף שלכם ועל ידי ביקור אצל רופא ושימוש בכל הכלים שעומדים לרשותכם כדי להפיג את הכאב, תחזרו לאיתנכם ותעלו על דרך המלך ממש במהירות.


 
טלפון: 077-5404040077-5404040  |    כתובת:  "ספורטופדיה" סוקולוב 34 רמת השרון.
FacebookGoogle+Twitter

איך ניתן לזרז תהליך החלמה מפציעות שריר?