סובלים ממצב של בצקת באזור הרגליים וחוששים בכל הנוגע להשלכות של הדבר? דעו לכם כי ברוב המקרים יהיה מדובר במצב חולף ולאור זאת לא תצטרכו לחשוש יתר על המידה ולהיבהל מהנושא. כמו כן, אפשר לחיות עם הבצקת עם גרביים מיוחדות ולא יהיה מדובר בעניין שיהרוס את החיים שלכם. רק תצטרכו להיעזר במומחה על מנת שיבדוק את המצב שלכם ויוודא כי אין סיבוך מעבר לכך.

 

אז מתי בצקת ברגליים זהו דבר שמצריך רופא?

 

במידה והבצקת נוצרה באופן פתאומי, יש לכם חום של מעל ל – 38 מעלות או תחושת דקירות באזור הרגל, יהיה מומלץ לכם לפנות אל הרופא ובהקדם האפשרי. פנייה אל הרופא תאפשר לכם להיות מאובחנים על ידו ולדעת בדיוק מה הבעיה וכיצד לטפל בה. במידה ויש סיבוך עם הוורידים אזי יהיה ניתן לפעול בהתאם כמובן. בכל אופן, חשוב להיות קשובים לגוף שלכם ולוודא כי אתם דואגים לפנות אל הרופא במידה ויש חשש לסיבוך או בעיה רצינית.

 

אפשר לחיות עם הבצקת אם נוהגים בחכמה

 

מספר שיטות וטיפים אשר תקבלו מהרופא כמו שימוש בגרביים מסוימות או התנהגות ספציפית יאפשרו לכם להתמודד עם המצב של הבצקת ובצורה הרבה יותר טובה. לאור זאת יהיה מומלץ לכל אחד מכם לנצל את הדבר ולוודא כי אתם פונים אל רופא על מנת שיוכל לסייע לכם ובמידת הצורך לספק לכם את כל הטיפים החיוניים בכדי להקל על מצבכם. בצקת ברגליים זהו בוודאי לא דבר נעים ועליכם יהיה לפעול בצורה אחראית וחכמה על ידי כך שתיצרו קשר עם גורמים אשר יבינו אתכם ובצורה מדויקת ויציעו את הטיפולים הנכונים. בכל אופן, דעו לכם כי צריך להחליף את הגרביים על בסיס קבוע ולוודא כי הכול בסדר בעזרת מעקב הדוק.

 

טיפים חשובים – כך תפחיתו מהכאב

 

בין הטיפים המועילים להתמודדות עם בצקת ברגליים ניתן למנות הימנעות מעמידה ממושכת יתר על המידה. כמו כן, לא פחות חשוב יהיה לוודא כי נמנעים מצריכה עודפת של מלח. הרי מלח סופח נוזלים והדבר עלול להביא להחמרה של המצב אם בוחרים לצרוך אותו יתר על המידה. דבר שללא ספק תצטרכו להיות ערים וקשובים לו. אך ורק בדרך זו תוכלו להיות רגועים לחלוטין ולדעת כי אתם עושים בחכמה בכל הנוגע להתמודדות עם הבצקת שלכם. אז התחילו לטפל בעצמכם ואל תשכחו להיוועץ ברופא מנוסה!