הסוף לכאבים בכפות הרגלים – הפתרונות המומלצים

כאבים בכפות הרגליים הינו נושא שכיח בקרב חלק גדול מהאוכלוסייה, מרבית האנשים סובלים או ייסבלו בעתיד מכאבים שונים בכף הרגל. להופעת הכאבים גורמים שונים הקשורים במבנה הטבעי והמולד של כפות הרגלים או כאבים אשר נגרמו כתוצאה מיציבה לקויה, פציעות ספורט, שימוש לאורך שנים בנעליים שאינן מתאימות להליכה ועוד. אם אתם סובלים מכאבים חוזרים בכפות הרגליים חשוב לא להזניח את הנושא מאחר וחוסר טיפול מתאים עלול לגרום לבעיות רפואיות נוספות ולאורך זמן הכאבים יפגעו בקיום איכות חיים גבוהה. טרם מציאת הטיפול המתאים חשוב לבדוק מה הם הסימפטומים אשר קיימים אצלכם ולאבחן את הבעיה.   
 
הגורמים השכיחים לכאבים בכף הרגל והסימפטומים שלהם
אלו הם הבעיות הנפוצות ביותר בקרב האוכלוסייה לכאבים בכפות הרגליים:
דורבן בעקב – אנשים אשר סובלים מדורבן בעקב ירגישו קושי בדריכה באזור הכואב, חלקם עשויים למצוא בליטה אשר נגרמת בעקבות הדלקת. בכאב מתבטא בדרכים שונים, חלק מהאנשים יחושו כאב עמום ויש כאלו אשר יחוו כאב חד וחזק עד כדי קושי בדריכה על הרגל.
שן ספלינט – פציעה הנגרמת עקב עומסים גדולים המופעלים על השרירים, הפציעה שכיחה מאד בקרב ספורטאים. פציעת שן ספלינט מופיעה כתוצאה מטראומה חוזרת המובילה לנזק רקמתי.
מטטרסלגיה – בשלבים הראשונים המטטרסלגיה תתאפיין בכאבים קלים בקדמת הרגל, אך היעדר טיפול מתאים עלול לגרום להתפתחותם של כאבים עזים יותר והופעתם גם בעמידה, הליכה וריצה. מרבית הסובלים מתופעה זו בעלי מבנה כף רגל עם קשת גבוהה.
פלטפוס – תופעת הרגל השטוחה הנוצרת עקב בעיה התפתחותית בקשת האורכית בכף הרגל או כתוצאה ממצב נרכש.
מורטון ניורומה – תופעה המאופיינת בכאבים עזים בקדמת כף הרגל, הסובלים מתופעה זו ירגישו תחושה של דריכה על אבן. התופעה גורמת לתחושת צריבה וכאבים בכריות כף הרגל.
כף רגל סוכרתית-  תופעה שכיחה בקרב חולי סכרת אשר מאופיינת בזיהום, כיב או הרס רקמות בגפה התחתונה של החולה.
 
אלו הן רק חלק מהתופעות הנפוצות הקשורות בכאבים בכפות הרגליים, במידה ואתם חשים כאבים חוזרים חשוב לגשת קודם כל לאבחון אצל אורתופד אשר מתמחה בטיפול בכפות הרגליים. לאחר בדיקה ותשאול מקיף תוכלו לבחור את הטיפול המתאים עבורכם.
 
 
שימוש במדרסים כפתרון יעיל לכאבים
בעזרת שימוש במדרסים בהתאמה אישית ניתן למנוע בעיות רפואיות ולהקל על כאבים רבים. מדרסים הינם פתרון טבעי, יעיל ופשוט לטיפול בכל הבעיות הנפוצות של הכאבים בכפות הרגליים. תפקיד המדרסים הינו להביא להתאמה מדויקת בין כפות הרגליים לנעליים, המדרסים משפרים את חלוקת העומס על כף הרגל ואת היציבה ומסייעים לזירוז תהליך ההחלמה הטבעית של הגוף. הטיפול האולטימטיבי לבעיות שונות בכפות הרגלים הינו שימוש במדרסים אורתופדים אשר מותאמים באופן אישי לכף רגלו של המטופל ולבעיה ממנה הוא סובל תוך קבלת טיפולים פיזיותרפיסטים.