ורידים ברגליים – מה עושים?
אחת מהבעיות המוכרות ביותר של נשים רבות, בעיקר אלו שהיו בהיריון, אלו שסובלות מעודף משקל ואלו שמכירות את הבעיה מנשים אחרות במשפחה, (כמו אימא או סבתא), היא ורידים באזורים שונים ברגליים. במאמר זה נסביר מה פשר התופעה ומה ניתן לעשות על מנת להקל על אותו אישה שסובלת מבעיה זו.
 
ורידים
אנשים רבים מוטרדים מבעיית הורידים שצצו להם ביום בהיר אחד על הרגליים. הם שואלים את עצמם מה גרם לכך שהם צצו לאחר כל כך הרבה שנים וכיצד פותרים בעיה אסתטית זו. יש כל מיני סיבות שיכולות לגרום להופעת ורידים ברגליים:
  • תורשה- פעמים רבות ניתן לראות שתופעת הורידים ברגליים שלנו היא תופעה שמוכרת גם לאנשים אחרים במשפחה שלנו והיא הועברה אלינו בתורשה כחלק מנטייה משפחתית.
  • גיל- ככל שאנחנו מתבגרים כך גם השסתומים של הוריד ודפנותיו נחלשים ופתאום אנו עדים לכל מיני דליות והצטברויות של רשתות ורידים קטנות בכף הרגל, בקרסול ובמקומות נוספים.
  • השמנה- פעמים רבות אנשים שסובלים מעודף משקל סובלים גם מהעמסה מיותרת של המשקל על הורידים וכל מערכת הדם ונוצרות דליות.
  • סיבות הורמונאליות- נשים בגיל המעבר ונשים שסובלות מכל מיני בעיות הורמונאליות יכולות לסבול גם מהיחלשות של דפנות הורידים ולכן פעמים רבות מופיעות בגופן דליות.
  • חשוב לדעת שגם נשים וגם גברים סובלים מורידים בולטים ברגליים אך התופעה רחבת היקף אצל נשים ולעיתים אנשים משייכים אותה רק לקהל הנשי.
 
מטפלים בבעיה
אם בעבר נשים היו צריכות להתמודד עם הבעיה וזאת משום שלא היה לה פתרון מלבד כל מיני תרופות סבתא ותרגילים שעיקרם היה מנוחה לרגליים והזרמת הדם בצורה טובה יותר, כיום בדיוק כמו שכל אישה פונה אל גניקולוג ופותרת מיני בעיות שבעבר היא נאלצה להתמודד איתם, כיום ניתן לפנות אל מרפאה בה עובדים מומחים שיכולים להקל עליכם בכל הקשור אל המראה הלא אסתטי של הורידים הבולטים. ישנם סוגי פתרונות וחשוב ללכת למומחה על מנת שיאבחן אתכם בצורה המדויקת ביותר ויתאים לכן את הטיפול/הפתרון המתאים ביותר. נכון להיום ארבעת הטיפולים המוכרים ביותר הם הטרשה ורידית, ניתוח שעיקרו להסיר את הורידים, טיפול בלייזר וטיפול בגלי רדיו.
 
לסיכום, כיום לא צריך לסבול מבעיית ורידים ברגליים לאורך זמן. כל שצריך לעשות הוא לפנות אל רופא מומחה על מנת שיאבחן את הסיבה שגרמה לבעיה זו והוא שימליץ על הדרך הטובה ביותר לפתור אותה.