למה כדאי להשתמש במדרסים

בין אם אתם סובלים מכאב ברגליים או בעמוד השדרה ובין אם לאו, רוב הסיכויים הם שאתם זקוקים למדרסים. בעצם, כמעט כל אדם יכול להפיק תועלת רבה ממדרסים, וזאת משום שלכל אחד מאיתנו יש מבנה שונה של כף רגל. מכאן נובע שאין נעל אחת שמתאימה במדויק לכל בני האדם – אבל בזכות מדרס מותאם אישית ניתן להתאים כל נעל למבנה הייחודי המדויק של כל כף רגל.
מדרסים נחוצים למשל לאנשים שנמצאים רוב היום על הרגליים, או שמרבים ללכת ולרוץ, חובבי טיולים, ספורטאים, חיילים ועוד. ככל שהגיל עולה כך כושר ההליכה נעשה פחות ופחות טוב, ובפרט כאשר מדובר בגברים ונשים בגיל הזהב הסובלים מבעיות שונות ביציבה ובהליכה. יתרה מזאת, בגילאים מתקדמים אנו נוטים לסבול ממחלות כרוניות שונות כמו סוכרת, דלקת פרקים, בעיות בזרימת הדם וכו' – בכל אלה ניתן לטפל בעזרת התאמה נכונה של מדרסים.

תופעות נפוצות שבהן ניתן לטפל בעזרת מדרסים

מדרסים מותאמים באופן אישי למידותיו ומבנה כף רגלו של כל אדם, ובזכות עובדה זו המדרסים יכולים לפזר לחצים בכף הרגל ובעמוד השדרה, לשפר את היציבה, להקל על העצמות והמפרקים בכפות הרגליים, לשפר את זרימת הדם ולהקל על שורה ארוכה של בעיות רפואיות. להלן מספר דוגמאות נפוצות:

כף רגל סוכרתית

אחת מן הבעיות הנפוצות והקשות בקרב חולי סוכרת היא חוסר תחושה בכף הרגל. זהו מצב מסוכן מאוד משום שבאיזור זה עלולים להיווצר זיהומים או כיבים מבלי שהחולה בכלל יהיה מודע לכך שקרה משהו.  בנוסף, בגלל הסוכרת נפגע גם מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף כך שכל פצע כל עלול להפוך למקור לזיהום חמור. ללא טיפול מונע החולה עלול לסכן את כף רגלו בקטיעה ולעיתים אף לסכן את חייו – אולם בעזרת טיפול מונע העושה שימוש במדרסים, ניתן להקל באופן משמעותי את הסימפטומים ולשפר את המצב.

קשת גבוהה בכף הרגל

יש אנשים שמבנה כף הרגל שלהם מלידה הוא בצורת קשת עמוקה וגבוהה, באופן כזה שנשיאת משקל גופם מתבססת על העקב והחלק הקדמי של כף רגלם. זו בדרך כלל תופעה גנטית מולדת ולא נרכשת, והאדם שסובל מן התופעה הזו עשוי להרגיש כאבים באותם איזורים – העקב וקדמת כף הרגל, ובהמשך הכאבים עלולים גם להתפשט ולהקרין לברכיים ולגב. לעומת זאת, שימוש במדרסים יכול לתמוך בקשת הגבוהה ולצמצם את העומס המוטל על האיזורים הבעייתיים.

פלטפוס

המצב ההפוך הוא של קשת נמוכה במיוחד בכף הרגל, היוצר מצב של "רגל שטוחה"  ("פלטפוס"). מצב זה יכול להיות מולד ויכול גם להיות נרכש, אולם כך או כך עלולים להיווצר כאבים בעמידה, הליכה או ריצה. גם במקרה הזה מדרסים יכולים לסייע בפיזור לחצים שווה ומאוזן יותר תוך תמיכה מתאימה בחלקים השונים של כף הרגל.