מדוע חשוב לעבור צילום רנטגן לאחר פציעת ספורט

ספורט זהו עיסוק בריא ביותר מכל הבחינות, בין אם הוא נעשה ברמה חובבנית, או מקצועית. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שבכל אחד מסוגי הספורט קיימים סיכונים שונים הבאים לידי ביטוי בפציעות מסוגים שונים. בגוף האדם יש מספר אזורים בעלי רגישויות גבוהות לפציעות. לדוגמא – הקרסוליים. כמעט כל סוג ספורט המערב את האזור של המתניים ומטה הינו בעל סיכוי לפציעות קרסול ברמות שונות. ריצה, משחקי כדור, הליכות, קפיצות, אירובי, רכיבת אופניים. נחיתה לא נכונה אחת של אחת הרגליים יכול להביא לנקע בקרסול, נפילות יכולות לגרום לקריעת רצועות ועוד.

סוגים נפוצים נוספים של פציעות ספורט

חשוב לציין שפעמים רבות הפציעות נגרמות עקב אימון לא נכון, התאמה לקויה של העומס על הגוף, התעלמות מתקופת ההרפייה הנדרשת לשרירים על מנת להתחזק, התמתחויות חזקות מדי וכו'. אחת הדרכים למנוע פציעה מלכתחילה היא להימנע מאימון עצמי, מציאת מאמן מתאים שיוודא שרמת העבודה הינה מתאימה למצב הגופני הקיים. גם במקרים שבהם כבר התרחשה הפציעה, חשוב מאוד שלא לקחת את העניין בקלילות, לבצע בדיקות מעמיקות, לבדוק את קצב ומצב ההחלמה. כאשר תהליך ההתאוששות נעשה עם היד על הדופק, הסיכויים לסיבוכים פוחתים. כמו כן, חשוב מאוד לשמור על הוראות הרופאים ולתת לאזור הפגוע את המנוחה הדרושה לו.

החשיבות של מעקב אחר ההחלמה וביצוע הבדיקות השונות

כאשר הפציעה כבר התרחשה, חשוב מאוד לבדוק את העניין לעומק, בכדי לצפות מראש את הסיבוכים האפשריים ולמנוע אותם. אחת הדרכים המדויקות ביותר לעשות זאת – באמצעות צילום רנטגן. אך הדבר יוצר דילמה, פעמים רבות עדיף שלא להתנייד יותר מדי כאשר יש פריצת ספורט, בעיקר באזור הקרסול הרגיש ביותר. במקרים אלה, צילום רנטגן בבית, המתאפשר בזכות השירות הייחודי של חברת מדיקס את הום, המאפשרת לעשות צילום רנטגן בלי לצאת מהבית ואף לקבל תוצאות ופענוח על ידי אורטופד מומחה תוך זמן קצר.

היתרונון של בדיקת רנטגן עם חברת מדיקס

השירות של חברת מדיקס מאפשר לפתור את הניגוד בין שתי הדרישות החשובות ביותר לאחר פציעת ספורט: לתת מנוחה לאזור הפגוע מצד אחד, ולעשות צילום רנטגן שיראה את מצב האזור וייתן כיוון לתהליך הריפוי המתאים ביותר. בגלל שביצוע צילום רנטגן מחוץ לבית דורש מאמצים רבים על מנת להגיע למרפאה או לבית החולים, להתנייד בתוך המוסד, לחכות בתור, ואז גם לחכות לתוצאות הבדיקות – מה שדורש גם כן להגיע  לאורטופד, הבדיקה באמצעות שירות מדיקס מקצרת את התהליכים בצורה משמעותית. צילום הרנטגן חושף את גודל הנזק (הרקמות הפגועות, סוג השבר וכו'), מנבא את ההתפתחויות הדלקתיות העשויות להתרחש לאור הפציעה ומקנות את כל הידע הדרוש על מנת שהפצוע, בסיוע אורטופד ושירות פיזיותרפיה יוכל לחזור לאיתנו כמה שיותר מהר, בין אם מדובר בספורטאי מקצועי או פשוט באדם המנהל אורח חיים ספורטיבי.