נלחמים בעודף משקל

אנשים רבים בישראל סובלים מעודף משקל וחלקם אף סובלים ממצב של השמנה אקוטית. כיוון שבמצב של השמנה קיים עומס רב על כל חלקי הגוף, מתעוררות פעמים רבות בעיות גם בכפות הרגליים וחלקים נוספים בגוף שנושאים את כל משקלו. אם בעבר, אנשים בעלי עודף משקל היו צריכים להתמודד עם בעיות בלתי פתירות גם לאחר שהם רזו, כיום יש אפשרות לפתור את אותן בעיות על ידי פתרונות רפואיים שונים הלקוחים מעולם הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת ועל ידי התייעצות אל מול כירורגים אורתופדיים.
 
עומס משקל על הגוף
השמנת יתר מעמידה את האדם בפני סיכונים בריאותיים רבים. ההשמנה מחריפה בעיות שונות בכף הרגל ופעמים רבות אנשים שסובלים מעודף משקל סובלים גם מכל מיני כאבים ובעיות אורתופדיות בכל מיני חלקים של הגוף, כמו למשל בברכיים, ברגליים, בקרסול ובגב תחתון. בעיות וכאבים אלו מפריעים לכל אדם שסובל מעודף משקל ומעוניין להרזות שכן הם מונעים ממנו מלבצע פעילות גופנית לאורך זמן. רוב האנשים שסובלים מבעיה של עודף משקל משמעותי יודעים שלאחר ריצה קצרה (או הליכה), הכאבים והבעיות מתחילות להופיע ואותו אדם נאלץ להפסיק את פעילותו ופעמים רבות אינו מצליח להרזות כפי שתכנן. מסיבה זו חשוב לתכנן מראש את כל הקשור אל הירידה במשקל ושינוי אורח החיים.
 
כיצד מבצעים את הדברים
הצעד הראשון תמיד יהיה לגשת אל דיאטן שיכין לכם תפריט שמותאם לכם (מבחינת גיל, הרגלי חיים, משרה ועוד). לאחר מכן יש לפנות אל מאמן שמומחה בתחום אימון לאנשים שסובלים מהשמנת יתר ואם אתם כבר סובלים מבעיה זו או אחרת חשוב שתפנו אל מומחה לכירוגיה אורטופדית של כף הרגל והקרסול. טרם הפנייה אל מאמן חשוב להיבדק אצל רופא משפחה ולקבל ממנו אישור לפעילות גופנית. בנוסף, ניתן להתייעץ עם רופא אורטופד שמומחה לכף הרגל והקרסול האם יש תרגילים מסוימים שיכולים לעזור לכם לפתור כל מיני כאבים ובעיות בכף הרגל והאם יש מומלץ לדאוג למדרסים מיוחדים בטרם תחילת הפעילות הגופנית.
 
בעיות ופתרונן
אם אתם סובלים מהשמנת יתר ויש לכם בעיה שמונעת מכם פעילות גופנית, כמו למשל דרבן העקב, שברים בקרסול, קרע בגיד ובעיות נוספות חשוב שתפנו אל כירורג אורטופדי שמומחה בכל הקשור אל הקרסול וכף הרגל. מומחה זה יוכל לעזור לכם בכל הקשור אל אבחון וטיפול בטראומה אורתופדית , תיקון של עיוותים שונים על רקע  מחלה זו או אחרת וטיפול בפגיעות ספורט שונות.
 
לסיכום, כיום, ניתן להילחם בכל הקשור אל השמנת יתר וזאת על ידי תכנון נכון ופנייה אל אותם מומחים שיעזרו לכם לפתור בעיות קיימות.