סובלים מבעיות ברכיים? בואו לגלות את הפתרון המהפכני לבעיה זו

בעיות ברכיים הן לא עניין של מה בכך. כאבים חוזרים ונשנשים בברכיים, כמו גם טווח תנועה מוגבל, משפיעים על כל היבט והיבט בחיי היומיום, ופתאום גם פעולות טריוויאליות הופכות לאירוע מאתגר. במאמר הבא נציג פתרון מהפכני לכאבי הברכיים: ניתוח החלפת ברך בסיוע רובוט המאקו.
 

העתיד כבר כאן

בעיות בברכיים הן מהבעיות השכיחות ביותר בתחום האורתופדיה, ונובעות ממגוון סיבות כגון פציעות, דלקות או שחיקה באזור שבאה עקב הגיל. גם עם מדובר בבעיה שכיחה יחסית, אין זה אומר שהיא לא משמעותית ודורשת טיפול רפואי נאות.
אנשים רבים מטפלים בבעיות הברכיים שלהם באמצעים תרופתיים, טיפולי פיזיותרפיה או שילוב של השניים. אולם במקרים מסוימים, במידה וכלים אלו לא מסייעים למטופל והברך נשארת כואבת ומוגבלת הרופאים עשויים להמליץ על ניתוח החלפת ברך, מלא או חלקי, במהלכו מוחלפים צדי המפרק (אחד מהם או שניהם, לפי סוג הניתוח) במשתלים מלאכותיים.
מדובר בפרקטיקה רפואית ידועה, שניתן לעבור בבתי חולים רבים, כמו גם מרפאות אורתופדיות. לאחרונה, נוסף לניתוח החלפת הברך שיפור משמעותי שמקל באופן דרסטי על מהלך הניתוח ומדייק את תוצאותיו: רובוט המאקו. מדובר בכלי תומך למנתח שמסייע לו להשלים את ניתוח החלפת הברך על הצד הטוב ביותר.
 

מה תפקידו של הרובוט בניתוח?

חשוב להדגיש, למען הסר חשש, כי הרובוט לא לוקח את תפקידו של המנתח האנושי, אלא רק משמש עבורו ככלי תומך אשר מסייע לו בהיבטים השונים של ניתוח החלפת ברך מוצלח.
לפני הניתוח, מתבצעת סריקת CT של מפרק הברך אשר נטענת לתוך תוכנת הרובוט "Mako System" כמודל תלת ממדי. מודל זה מסייע למפות את הברך הכואבת מבחינה אנטומית מותאמת אישית ולבצע תוכנית טרום ניתוחית.
בזמן הניתוח, הרובוט מסייע למנתח להישאר בתחום שהוגדר על בסיס התוכנית הטרום ניתוחית. הוא מתקן סטיות אפשריות ומסייע לרופא המנתח להשיג איזון מקסימלי של המפרק המושתל. תפקידו העיקרי של רובוט המאקו הוא אם כן להבטיח דיוק ובטיחות מקסימלית, דבר שהוא אכן מבצע בהצטיינות.
 

רובוט עם רזומה מפואר

כלים רפואיים חדשים עשויים לעורר רגשות מעורבים בקרב המטופלים. מצד אחד, הקדמה הטכנולוגית משרתת את הרפואה באופן חסר תקדים, אך מצד שני, רבים חוששים להתנסות בכלי חדש שטרם הספיק לצבור היסטוריה רפואית ארוכה.
בהקשר של רובוט המאקו, על אף היותו "שחקן חדש" בתחום האורתופדיה, הוא כבר הספיק לצבור רזומה מפואר. רובוט זה היה מושא של 175 מחקרים, ושימש ככלי עזר במעל 400,000 ניתוחים מוצלחים ב-26 מדינות שונות. מלבד זאת, מחקרים מצאו כי הוא משפר באופן מובהק את אחוזי השרידות של השתל.
 

נותנים לברכיים שלכם את הטוב ביותר

על טיפולים רפואיים אסור להתפשר, בטח שלא כאשר מדובר על אזור רגיש כמו הברכיים אשר משפיעים באופן משמעותי על כל פעולה פשוטה יומיומית. לכן כדאי לבצע ניתוחי החלפת ברך במכונים רפואיים אשר משתמשים בטכנולוגיה המהפכנית של רובוט מאקו. מעוניינים לשמוע על כך עוד? לחצו כאן: https://knee-bot.co.il/.