על החשיבות של מדרסים אורטופדיים


כאבי גב, כאבי קרסול, בעיות של איזון ושיווי משקל - מדרסים אורתופדיים יכולים לסייע בהתמודדות עם בעיות אורתופדיות, להקל על הכאב ולשפר את היציבות. יש לזכור שכף הרגל נושאת משקל רב ולכן הענקת תמיכה לכף הרגל יכולה לסייע מבחינות רבות. 

חשוב מאוד לבחור מדרסים אורטופדיים התואמים את קווי המתאר של כפות הרגליים המתוכננים לאופן התנועה לאחר שאורתופד ביצע הערכה מלאה של כפות הרגליים, הקרסוליים והרגליים. האורתופד יבצע אבחון שכולל בדיקה גופנית תוך חיפוש אחר עיוותים או אזורים דואבים, בדיקה כיצד הרגליים מתמודדות במהלך תרגילים מסוימים. כיום קיים מכשור מתקדם שמאפשר לבצע הדמיה של כף הרגל ליצירת מדרסים אורטופדיים מותאמים, אך ניתן להזמין גם מדרסים אורטופדיים איכותיים לגברים או לנשים ואפילו בהתאמה לנעלי עקב שישרתו אתכם לאורך זמן. 

מתי נהוג להשתמש במדרסים אורטופדיים?
לרוב מדרסים רלבנטיים עבור מי שנולדו עם פלטפוס, דורבן בעקב הרגל, בוהן פטיש או סובלים מכאבים או פציעות שונות, דלקת בגידים, דלקת מפרקים ניוונית, בעיות בעמוד שדרה, נקע בקרסול, כיבים ברגל סוכרתית, אך גם ספורטאים יוכלו להפיק את המיטב ממדרסים. לעיתים השימוש במדרס אורתופדי הוא זמני כאשר יש בעיות בכף הרגל שעוברות עם הזמן ולעיתים ההמלצה היא להשתמש במדרס לאורך זמן ועל בסיס קבוע. 


המדרס צריך להתאים גם לנעליים ולהיות מתוכנן כך שיתמוך במה שצריך כולל ריפוד לכפות הרגליים, תמיכה בקשתות. המדרסים לא יכולים לתקן או לרפא בעיות רגליים משמעותיות, אבל הם שימושיים במגוון מצבים. כמו למשל, למי שיש קשתות גבוהות או נמוכות או רגליים שטוחות, במקרה של כאבי רגליים, כאשר הנעליים משפשפות מאוד עקבים או בבהונות. יש מי שירצו מדרסים על מנת לשפר יציבות ואחרים כי הם מתכננים אימון אינטנסיבי וזקוקים לתמיכה או לשיפור בחלוקת משקל הגוף על כף הרגל. המדרסים יכולים לסייע גם בהתמודדות עם פציעות או בעיות וגם להפחית את הסיכוי ואף למנוע פציעות במיוחד אצל ספורטאים. 

אילו מדרסים קיימים בשוק?
המדרסים עצמם עשויים לרוב מחומר מיוחד האוגר את האנרגיה בזמן הליכה לצורך הפחתת הזעזוע שמרגישים בכפות הרגליים. המדרסים עשויים חומר אנטי מיקרוביאלי בעמידות גבוהה בפני שחיקה והינם בעלי משקל קל כך שהמדרסים לא יכבידו את הרגליים או על התנועה. ניתן למצוא מדרסים אורטופדיים שעשויים משכבה אחת או רב שכבתיים לאקסטרה הגנה ותמיכה. 

יש לוודא שהמדרסים אכן עמידים לאורך זמן ונוח עמם לאורך היום במיוחד בנעליים מאתגרות יותר כמו נעלי עקב או אצל מי שעוסק בפעילות פיזית מאומצת. חשוב לציין שיש לעקוב אחר השינויים החלים במאפייני כף הרגל לאורך השנים על מנת לבדוק אם חלו שינויים במאפיינים של כפות הרגליים ולהתאים את המדרסים לשינויים האלה. כמו כן, לעיתים לוקח מעט זמן להתרגל למדרסים כך שחשוב לתת צ'אנס ולבדוק אם יש תיקונים שניתן לבצע להתאמה מקסימלית במדרסים בהתאמה אישית או לבחור מראש במדרסים אורטופדיים שרוכשים אונליין מדרסים בהתאם למידות הנעל. 


כך או כך - אל תתפשרו על איכות! חשוב להזמין מדרסים במקום אמין ומקצועי ולבחור מדרסים של חברה מובילה בתחומה ששמה דגש על סטנדרטים גבוהים. כמו למשל, OrthoSole המספקים מערכת תמיכה וניתנים להתאמה אישית על מנת לספק תמיכה לקשת כף הרגל ולעצמות המסרק, יכולים לסייע בשיפור היציבה וייצוב מפרקי הקרסול ולהקל על נקודות לחץ במהלך התנועה והחומר הייחודי מסייע לשמור גם על כפות הרגליים קרירות, יבשות ורעננות במיוחד. צעד בדרך לחיים נוחים ופעילים. פנו למומחה לכירורגיה אורתופדית על מנת לקבל את הטיפול וההכוונה בחזרה לשגרה והמלצות על פתרונות תומכים.