על רשלנות רפואית

הגוף שלנו הוא הנכס הכי גדול והכי משמועתי שיש לנו בחיים. כאשר הבריאות שלנו לא תקינה איכות החיים שלנו נפגעת והסבל שאנחנו חשים הוא יומיומי. אם אנחנו רוצים להיות מסוגלים לשפר את הבריאות שלנו אנחנו חייבים לפנות לרופא מומחה שיסייע לנו לחזור למיטב מבחינה גופנית. כאשר אנחנו פונים למומחה אנחנו מצפים לקבל ממנו את הטיפול הטוב ביותר שניתן. פעמים רבות הרופא המטפל שלנו יכול להעניק לנו טיפול לא מותאם או לא נכון ואז אנחנו יכולים לסבול מהחמרה של הסימפטומים שלנו. כאשר הרופא שפנינו אליו טעה עלינו לא לוותר ולדרוש ממנו פיצוי.

למה חשוב להילחם על הזכויות הרפואיות שלנו?

חוק זכויות החולה מבטיח את הזכויות שיש לכל חולה או מטופל במדינת ישראל. רופאים הם לא אלוהים והם לא מעל החוק. רופאים בישראל צריכים לכבד את הגוף שלנו וגם את הזכויות שלנו. במקרה של רשלנות רפואית שנגרמה לנו כתוצאה מטיפול רפואי לקוי חשוב שנהיה מודעים לזכויות שיש לנו לפי חוק. כל חולה שקיבל טיפול רפואי רשלני רשאי לתבוע פיצוי כספי מהגורם המטפל. בכל תחום רפואי, כאשר הרופא שלנו אבחן אותנו בצורה לא נכונה או כאשר הוא גרם לנו נזק משמעותי וחמור באופן רשלני וחסר תשומת לב יש לנו זכות לתבוע אותו. הדרך שלנו להילחם על הזכויות הרפואיות שלנו יכולה למנוע מאנשים נוספים לסבול מהרשלנות של הרופא והיא יכולה לסייע לנו להרגיש שהכבוד האישי שלנו כבני אדם נשמר.

מה עלינו לעשות כאשר הזכויות הרפואיות שלנו מופרות?

אז מה עלינו לעשות כאשר הזכויות הרפואיות שלנו מופרות? אחת מהזכויות הרפואיות הכי בסיסיות הכי לקבל טיפול רפואי טוב שהוקדש בו זמן, מחשבה וכוונה תחילה. כאשר אנחנו פונים לרופא והוא מטפל בנו בצורה מזלזלת או באופן שאינו מכוון או מותאם אנחנו למעשה סובלים מרשלנות מצדו. במקרה בו הזכויות הרפואיות שלנו מופרות עלינו לפנות לעורך דין שתחום המומחיות שלו הוא תביעות של רשלנות בתחום הרפואה. עורך דין זה יוכל לסייע לנו לתבוע את הגורמים שטיפלו בנו בין אם מדובר ברופאים, אחיות, מרפים בעיסוק או כל גורם רפואי אחר. באמצעות התביעה נוכל לקבל פיצוי לסבל שלנו ונוכל גם לממן את שאר הטיפולים הרפואיים שאנחנו זקוקים להם.