תזונה וכושר – השילוב הנכון להצלחה

מתקשים לשמור על אורח חיים בריא ונלחמים כל יום על תזונה נכונה, על תפריט יציב ומוקפד ושום דבר לא מתקדם? נפילה להרגלים הקבועים וקושי בהגעה למשקל היעד הם מתכון מוכר לתסכול. בשביל לבצע שינוי מהותי בתזונה שלכם, עליכם לקבל את השינוי קודם כל בראש. הרבה אנשים מתחילים את התהליך עוד לפני שהם מבינים את ההשקעה בהכנת מאכלים דיאטטיים, פינוי זמן לפעילות ספורטיבית ועוד. הדבר היחיד שהם חושבים עליו הוא שבעוד כמה שבועות, הם יצטמצמו ויצטרכו לתרום כמה בגדים יקרים. אולם, השינוי המהותי מתבטא בעיקר בתחושה הפנימית ולאחר מכן בשינוי המראה החיצוני.

השינוי מתחיל מבפנים

לפני שאתם מתחילים את הצעד הראשון, עליכם לקבל את העובדה שבימים הקרובים אתם מתחילים שינוי שיחלחל לאורך החיים שלכם וישנה את ההרגלים שלכם לתמיד. אחרי שעבדתם על המוכנות היציבה, תוכלו להתחיל לשלב תזונה עם מתכונים דיאטטיים רלוונטיים ובמקביל תשלבו ספורט במינון הנכון.

הרבה אנשים מתחילים בפעילות ספורטיבית עוד לפני שהחלו בתהליך של שינוי תזונה ומתייאשים מהר מאוד. מדוע? כי הם בטוחים שהכושר עושה פלאים גם אם הם יאכלו לאורך כל היום מאכלים מתוקים. מדובר בטעות נפוצה ומוכרת בקרב מתאמנים מתחילים שלא מבינים את המשמעות של שילוב בין כושר לתזונה.

בשביל לקבל תוצאות מהירות ונכונות עבור הגוף שלכם, עליכם להתחיל במקביל גם בשינוי בתזונה, אכילה מאוזנת בשילוב מתכונים דיאטטיים ולאחר מכן, ביצוע פעילות ספורטיבית שתסייע לכם לזרז את התהליך ככל האפשר.

בתחילת הדרך, קשה מאוד להתרגל לשינוי בתזונה וכן, בשילוב פעילות ספורטיבית. אתם תתרצו שאין לכם זמן, שהכנת מנות מזינות לאורך כל היום הם מטלה מאוד גדולה ולכן אתם נופלים למאכלים עתירי שומן שמזיקים לגופכם לטווח הארוך.

אל תתייאשו, התחילו בשילוב הדרגתי של מתכונים דיאטטיים לאורך שעות היום בעבודה ולאחר מכן, בבית. אחרי שהגוף יצליח להסתגל לאורח החיים החדש, תצליחו לשלב פעילות ספורטיבית נכונה בשלבים הראשונים.

ההתמדה – המתכון המנצח

קל ונוח לקום בבוקר בהיר ולקבל החלטה הרת גורל שמשנה לכם את החיים. אבל ברגע שתבצעו את ההליך בצורה הדרגתית, תשלבו מתכונים דיאטטיים ותכניסו לראש שאתם עושים זאת עבור עצמכם, התוצאות לא יאחרו להגיע.

אחרי שהתחלתם את התהליך, עברתם את השלבים המהותיים, חיזקתם את הסיבולת וכעת, אתם מעוניינים להעלות במסת שריר. בשלב הזה, עליכם להתייעץ עם מאמן כושר אישי שיבנה עבורכם תכנית אימונים מותאמת ולפי הצרכים שלכם. לא מעט אנשים מתחילים לבצע פעילות ספורטיבית ללא ייעוץ עם מאמן אישי, נופלים מהר מאוד לפציעות במהלך האימון ולא מצליחים לשחרר את הפחד ממשקלים כבדים. כמו שכבר ציינו, כל התהליך חייב להתבצע בצורה הדרגתית ונכונה עבור ההתקדמות שלכם. ברגע שתפנימו שההתקדמות האיטית מסייעת לכם להיכנס לכושר ותזונה באופן יעיל ונכון, אתם תצליחו להתגבר על כל המכשולים במהלך הדרך ולהתקדם לעבר המטרה הסופית. אל תתמהמהו, תתחילו לשנות את אורח החיים שלכם ולחיות חיים בריאים, קלילים והכי חשוב, מזינים.